Başarılı Bir Fenomen Olmak – Influencer Marketing

444
influencer marketing 4

Özellikle içinde bulunduğumuz çağ içerisinde internet, bildiğimiz birçok şeyi yeniden tasarladı. Özellikle Ticaret ve iş dünyasında ki markaların önemli adımlar atmasını sağladı. Bununla beraber tabi ki insanlar artık evinden çıkmayarak para kazanmalarını sağladı. Bu şekilde para kazanan kişilere ise Fenomen diğer bir adı ise “Influencer” denir.

Peki Yazı İçerik Üreterek Nasıl Influencer Olunur? (Blogger)

İlk olarak düzenli ve aksatma yapmadan içerik üretmek ilk şarttır. Belirli konu üzerinde yoğunlaşmanız ve seçtiğiniz konu hakkında düzenli ve etkileyici bir içerik oluşturarak kitle toplayınız. Sizin o yoğunlaştığınız alanda gelişerek markalardan sponsorlu içerik üretimi için daha fazla para kazanmanızı sağlar.

Bir içerik oluştururken içeriğin yazı diline ve yaratıcılığına özellikle dikkat etmeniz gerekir, okuyucunun dikkatini çekebilecek bir yazı türünde yazmanızı tavsiye ederiz.

Peki Nasıl Videolu İçerik Üreterek Fenomen (Influencer) Olunur? (Vlogger)

Bu yöntem blog yazmanın videolu olan versiyonu ve daha etkilidir. İnsanların birçoğu blog okumak yerine video izleyerek ürünü canlı canlı incelemek ister, bu isteği karşılamak için Vlogger’lar devreye giriyor. Ürünü canlı bir şekilde inceleyen Vlogger’lar ürünü doğru bir şekilde, eksileri ve artılarından bahsederlerse takipçilerinin güvenini kazanmış olurlar. Ayrıca Vlogger’lar son dönemlerde markalar tarafından daha çok tercih edilmektedir bundan dolayı gün gün Vlogger’ların etkileşimi daha çok artmaktadır. Tercihen tavsiye ettiğimiz site tabi ki Youtube.

Peki “İnstagram’da Nasıl Fenomen (Influencer) Olunur Onu Anlat Bakalım” Dediğinizi Duyar Gibiyim Daha Fazla Uzatmadan Hemen Geçiyoruz.

Bilindiği üzere son dönemlerde en şok kullanılan sosyal medya mecrası İnstagram. İnsgtagram’da Influencer hesabı oluşturmak daha basit ve daha etkilidir çünkü İnstagram’ın içeriğin etkileşimi daha gelişmiştir. İnstagram’da, “Keşfet” yerine düşmeniz sonucunda daha hızlı bir şekilde takipçi kazanacaksınız.

“Keşfet” yerine düşmek için daha kaliteli ve özgün içerik üretmeniz gerekir. Çünkü İnstagram, buna göre içeriğinizin “Keşfet’e” düşmesini sağlamaktadır.