Dünya Çapında Başarılı 3 Pazarlamacıdan Öğütler

245
marketingj

Pazarlama sektöründe gelişmek pek kolay değildir. Gerek dijital pazarlama olsun gerek başka pazarlama stratejileri. Gelişmek hem zaman hem de azim isteyen bir şeydir. Bu makalemizde dünya çapında başarılı olmuş 3 pazarlamacılardan öğütleri sizlere aktaracağız. Bu değerli öğütler sayesinde, dijital pazarlamada daha hızlı şekilde üst kademelere gelebilirsiniz.

“Büyük takipçi sayılarına odaklanmak yerine, etkileşime odaklanın.” Neil Patel

Sosyal medya kullanan kişilerin ilk zamanlarda gelişmek için tek derdi takipçi sayısıydı. Fakat günler geçtikçe insanlar daha bilinçlenmeye başladı, bu sayede gün geçtikçe takipçiye önem veren insanın sayısı daha da azalmaya devam ediyor. Öğüde gelirsek gayet açık ve net, herkesin anlayacağını ümit ediyoruz.

“Çok fazla sosyal ağda hesabınızın olmasından ziyade, 1-2 ağda gerçekten iyi olmaya konsantre olun.” Peg Fitzpatrick

Kesinlikle doğru bir öğüt. 4-5 tane sosyal ağda aktif olmak yerine 1-2 tane sosyal ağa daha fazla ağırlık vermeniz durumunda, 4-5 tane sosyal ağda alacağınız sonucu çok daha kısa sürede alacaksınızdır.

“Sosyal medyada paylaşılan her türlü içerik, yazının ötesinde kesinlikle görsel tasarıma sahip olmalı. Eğer eşit şartlarda bir paylaşım söz konusu olsaydı, görseli olan kazanırdı” Guy Kawasaki

Bu durum oldukça önemlidir. Görsel tasarıma özen gösterilmemiş bir içerik üreticisini kim takip etmek ister ki? Görsel tasarım, dijital dünyada en önemli iletişim aracıdır. Markaların artık bu konuya daha çok özen göstermeli, daha fazla yatırım yapmaları gerekmektedir.