Influencer Pazarlamaya Dair Uzmanlardan Öneriler

279
influencer-marketing
influencer marketing ipuçları

 

Influencer pazarlamanın geleceği oldukça parlak… Son yıllarda dijital pazarlama uzmanları tarafından sıkça tercih edilen influencer marketing ve influencer reklam kampanyaları markaların hedef kitlelerine erişmek adına oldukça büyük bir adımdır. Hedef kitlesiyle kurduğu güvene dayalı ilişkiler ile influencerlar, sosyal medya üzerinden marka tanıtımı yapmak için çeşitli içerikler üretirler. Influencer marketing başarıları, influencerın özgünlüğü ve yaratıcılığı ile ilgilidir. Yaratıcı sosyal medya reklamları, sosyal medya kampanyaları, influencer marketing kampanyaları ve yaratıcı influencer reklamları ile markaların mesajları hedef kitlelerine doğru bir şekilde iletilebilir. Influencer pazarlama konusunda yeni misiniz? O zaman gelin dijital pazarlama uzmanlarının önerilerine kulak verelim…

Influencerlar kitleleri etkileme gücüne sahip olduklarını bilmeli ve bu gücü doğru şekilde kullanmalıdır.

Bu influencer pazarlama önerisi inanılmaz derecede doğrudur ve gücü doğru şekilde kullanmanın önemini vurgulamaktadır. Influencerlar, insanların kararları ve görüşleri üzerinde etkili olmaları anlamında güce sahiptir ancak güçlerini doğru şekilde kullanmaları çok önemlidir. En kötü durumda, eğer güç doğru şekilde kullanılmazsa, influencerlar sonunda takipçilerinin güvenini kaybedeceklerdir.

Araştırmalarımız gösteriyor ki gerçek hayatta influencerlar, satın aldıkları ürün ve hizmetler hakkında konuşmaya bayılıyor. İşte insanlar da bu insanların önerilerini gerçekten dikkate alıyor.

Bu influencer pazarlama önerisi gerçekten sürpriz değil. Kalbinizden konuşup gerçek hayattaki deneyimler ve gerçekten tutkulu olduğunuz şeyler hakkında konuşmak için hikaye anlatıcılığını kullandığınızda, söyledikleriniz çok daha güvenilir bir şekilde ortaya çıkacaktır. Bu, özellikle influencerlar için önemlidir, satış yapmak için önemlidir. Çünkü insanların, influencerlara ve influencerların tavsiyelerine güvenmeleri gerekir.

Sosyal medyada online varlığınızın geniş olması önemlidir. Fakat şunu anlamalıyız ki çok sayıda takipçisi olan her kişi gerçekten influencer değildir!

Bu tavsiye, rakamların her şey olmadığını söylüyor. Birisinin takipçisi sayısının, teoride kesinlikle etkisiyle ilgisi yoktur ancak kitleleri etkileyebilenler için rakamların önemi vardır.

Beğeniler ve takipçiler gibi nicelik ölçütlerine takılmamak önemlidir. Bunun yerine, sosyal medya influencerlarının gerçek etkisini anlamak, hayranların ne kadar ilgi gösterdiğini ve etkilendiğini görmek için daha derinlemesine inceleme yapmalısınız. Ne de olsa, pazarlama sonuçlarını yönlendirmek için önemli olan budur.