Küçük Influencerlar İle Kolay Şekilde Kampanya Yürütmek

342

Markanıza müşteri çekmek için birçok yol vardı fakat markalar için son yıllarda en iyi pazarlama stratejisi olan Influencer Marketing pazarlama alanına yönelmektedirler. Oldukça ünlü olan Influencerlar ile çalışmak oldukça masraflıdır, Küçük Influencerlar ise diğerlerine göre daha az masrafı bulunmaktadır. Bununla ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz daha önceki makalelerimize bakabilirsiniz, biz konumuza dönelim.

Küçük Influencer’ların takipçi sayıları diğer Influencer’lara göre daha azdır Küçük Influencer’ların takipçi sayıları ortalama 10.000 ila 100.000 takipçi sayısı arasında değişmektedir. Fakat etkili olabilirler çünkü takipçileri Küçük Influencer’lara sadıktırlar.

Küçük Influencer’lar diğer Ünlü Influencer’lara göre daha fazla etkileşime sahiptirler.

Küçük Influencer’larla çalışmaya başladığınızda diğer Ünlü Influencer’lara göre daha iyi verimlilik alacaksınızdır. Ayrıca Ünlü Influencer’la çalışmak yerine o bütçe ile bir den fazla Ünlü Influencer’larla çalışarak markanızın daha geniş kitlelere duyurulmasını sağlayabilirsiniz.

Hedeflediğiniz kitlenin daha çok hangi sosyal medya mecrasını kullandığını araştırmanız sizin işinizi kolaylaştıracaktır.

Doğru Influencer’ları bulmak oldukça önemlidir sizin markanıza ve ürünlerinize göre kitleleri olan Influencer’larla anlaşmak daha iyi olacaktır, markanızın daha verimli şekilde tanıtılması sağlanacaktır.

Influencer’lar işlerini bilen insanlardır, işlerine karışılmasını pek sevmezler çünkü kitlesinin neyi sevip neyi sevmediklerini iyi bilirler bundan dolayı pek fazla Influencer’ların içeriklerine müdahale etmeyiniz.