Orkun Işıtmak’a Altın Kelebek Ödülü!

254
Orkun-Isitmak-1-768×362

YouTube’da 5.8M aboneye sahip olan Orkun Işıtmak, 8 yıldır içerik üretmesinin ardından Altın Kelebek Ödüllerine layık görüldü.

616×321-orkun-isitmak-kimdir-altin-kelebek-en-iyi-youtuber-odulu-alan-orkun-isitmak-kac-yasinda-1544424234527

Orkun Işıtmak ise kendini şöyle tanımlamıştır: “Evet herkese merhaba ben Orkun” diye başlar eğlence ve komedi dolu videolarım. Vlog videolarım ile günlük yaşamımda yaptığım etkinlikleri gösterir, gittiğim yerleri anlatır ve hayatımı sizlerle paylaşırım. “Yabancı Şarkılar Türkçe Olsaydı” gibi serilerim ile de aslında gözümüzün önünde olan ama göremediğimiz komik detaylara değinirim. Detayları için websiteme göz atabilirsiniz.” Ayrıca bizim Orkun Işıtmak ile ilgili yazımızı da okuyabilirsiniz.

Orkun’un bu ödülü alması ise geleneksel medya (televizyon, gazete vb.) tarafından sert bir şekilde yorumlanmıştır. Orkun Işıtmak’ın yaprığı içerikleri ‘sapkınca’ bulan gazeteler ‘çocuklarınızı bu adamdan uzak tutun’ şekline başlıklar atmışlardır. İnsanlar ise kendileri yeni medyayı (YouTube, Instagram vb.) daha çok sevdikleri ve geleneksel medyadan uzaklaşmak istedikleri için geleneksel medyanın bu yorumlarını bir ‘kıskanma’ meselesi olarak görmüşlerdir.