Pubg Mobile Turnuvası Heyecanı

169
_vVQqF8__400x400

 

Dubai’de geçtiğimiz günlerde gerçekleşen PMSC 2018 yani Pubg Mobile Star Challenge turnuvası, dünya çapında büyük bir ilgi uyandırdı. 29 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilen turnuvanın finalinde Pubg Mobile, resmi twitter hesabından Resident Evil yapımcılarıyla ortaklık anlaşması yaptığını açıkladı.

Yootuber Necati Akçay ve EasterGamersTV’den Mete Özbey’de Dubai’de gerçekleşen Pubg Mobile Star Challenge PMSC 2018 turnuvasına katıldı. Tencent Games ve Pubg Corporation işbirliğiyle gerçekleştirilen Pubg Mobile turnuvasında; Güney Amerika, Çin, Kore, Japonya, Kuzey Amerika ve Avrupa’dan gelen yayıncılar yarıştı.

Turnuvanın 600 bin dolarlık ödül havuzu ise en çok dikkat çeken detaylar arasında yer aldı. Global Finallerde birincilik ödülü $200.000, ikincilik ödülü $100.000 ve üçüncülük ödülü $50.000 oldu. Bölgesel finallerde ise birincilik ödülü $20.000, ikincilik ödülü $15.000 ve üçüncülük ödülü $10.000 oldu. Bunun yanı sıra bölgesel finallerde en popüler oyuncuya $10.000 para ödülü verildi. Turnuvada kazananlar, para ödülü alırken ayrıca tanıtımlar için resmi yayıncı anlaşmaları da imzaladı.

Heyecanlı ve güzel bir turnuvanın ardından Pubg Mobile resmi twitter hesabından, Pubg Mobile ve Resident Evil 2 ortaklık anlaşmasının imzalandığı duyuruldu. Böylece Tencent Games ve Capcom şirketi ortak çalışmaya başlayacak. Bir video ve mesajla yapılan açıklama ise oldukça ilgi çekiciydi. Gönderide yapılan açıklama şu şekilde:

‘’Dubai PMSC 2018 finallerinin son günü. Pubg Mobile ile Resident Evil 2’nin bir araya gelmesinin duyurusundan daha heyecanlı ne olabilir? Çok yakında bir şeyler geliyor.’’

Bu gönderiden sonra birçok twitter kullanıcısı Pubg Mobile oyunu için zombi modunun gelebileceği yorumlarında bulundu.