Amazon Türkiye Açıldı!

179
amazon-turkiye-acildi

Amazon Türkiye en sonunda faaliyete girdi! Sektörde birçok kişi yakın zamanda Amazon’un Türkiye’de hizmet vermeye başlayacağını biliyordu. Açıkçası herkes Amazon’un Türkiye’de açılmasını dört gözle bekliyordu. Sonunda Amazon Türkiye, Eylül ayı itibariyle açıldı.

 

Özellikle ülkemizdeki Amazon kullanıcılarını çok sevindiren bu haber, online alışveriş kullanıcılarına sunulan birçok avantajın da habercisiydi. Peki Amazon’un Türkiye’deki kullanıcılara sağlayacağı avantajlar nelerdir?

Ekonomik Ürünler

Bugüne kadar kur farklı ve Türkiye’deki yüksek vergi uygulamaları sebebiyle Amazon’dan alışveriş yapmak oldukça cazipti. Amazon’un diğer ülkelerdeki fiyat politikalarına baktığımızda en uygun fiyatları sunan online alışveriş sitesi olduğunu görüyoruz. Amazon Türkiye, pazar lideri olmayı hedefleyeceği için avantajlı fiyat politikasını sürdürüyor. Bu durumun pazardaki diğer rakiplerin de fiyatları avantajlı hale getireceğini düşünüyoruz.

Hızlı Teslimat Hizmeti

Amazon Türkiye’nin lojistik işleri için Aras Kargo ile görüştüğü bilgisini Aras Kargo Genel Müdürü Hikmet Bulduk kendisi açıklamıştı. Fakat Amazon’un diğer ülkelerde lojistik işini kendisi yaptığı için hızlı ve sorunsuz ürün teslimatı yapıyordu. Uzun vadede Amazon Türkiye’nin de kendi lojistik ağını kurup kendi teslimatlarını yapacağını öngörüyoruz.

Müşteri Memnuniyeti

Amazon’un kısa sürede sektörde lider hale gelmesindeki en büyük neden elbette müşteri memnuniyeti. Şirketin genel politikası müşteri odaklı olduğu için bugün Amazon bu konumda bulunuyor. Örneğin Amazon; ürün teslimatında ya da üründe bir sorun çıkması durumunda kullanıcıyı hiç uğraştırmadan para iadesi yapıyor. Ürün yurtdışından gelmesine rağmen kolaylıkla para iadesi almak elbette müşteri memnuniyetini büyük oranda arttırıyor.

Geniş Ürün Gamına Anında Ulaşmak

Amazon Türkiye’nin yine en çok öne çıkan avantajlarından birisi ülkemizde bulamayacağımız ve yurtdışında satılan ürünlere hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmak oluyor. En son teknoloji ürünü elektronik cihazlar ve daha birçok ürüne çok hızlı ulaşmak elbette Amazon Türkiye’yi tercih etme sebebi haline geliyor.