Başarıya Ulaştıran En Büyük Etken; Güvenilirlik

243

Influencer olmak isteyen kişilerin güvenilir olması gerekmektedir aksi taktirde bu piyasada ömrünüz oldukça kısa olacaktır.

“Peki, güvenilir bir Influencer olmak için neler yapmalıyız?” “Bu unsurda nelere dikkat etmeliyiz?” kafanızda oluşan bu tür soruların cevaplarını size en düzgün şekilde aktarmaya çalışacağız.

Takipçilere Karşı Dürüst Olun

Birçok içerik üreticisi takipçileri ile “dost” ilişkisi kurmaları üzerine özel hayatta yaşadıkları birçok özel anılarını veyahut hayattaki kendi sıkıntıları olsun bunları çekinmeden paylaşmaktadırlar. Amaç başarılı bir Influencer olmaksa her zaman dürüst olmak gerekir.

Ama paylaşılmayacak önemli bir şey vardır; marka ile sponsorlu içerik konusunda anlaşıldığı zaman, içerik için ne kadar ücret aldığınızı takipçileriniz ile paylaşacak kadar açık sözlü olmamak daha iyi olacaktır.

Markaları Dolandırmaya Çalışmayın

İlk başta dediğimiz gibi Influencer’lar güvenilir olmalıdırlar. Bir markayla anlaştığınız zaman o işi zamanında bitirin, markalara karşı sorumluluklarınızı yerine getirin, ücreti aldıktan sonra kaçmaya çalışmayın.

Bunu bir örnek ile anlatmak gerekirse; Instagram hesabınızda gün boyu sporda Hikâyeler atıyorsunuz fakat akşam eve gittiğinizde çikolatalar, şekerler havada uçuşuyor. Bu durumda aynı durumdur, sadece kendinizi kandırmış olursunuz.

Evrakta Sahtecilik Yapmayın!

Sponsorlu içerik konusunda görüştüğünüz markaya dürüst olun, etkileşim sayınızı, beğenilerinizi yani kısacası verilerinizi doğrudan doğruya markaya aktarın. Bu durum sizi zeki değil sahtekâr yapar.