Daha Karlı Daha Sanatsever Yeni Bir Soundcloud: Soundcloud Dubset Şirketi İle Birleşiyor

153
daha-karli-daha-sanatsever-yeni-bir-soundcloud-soundcloud-dubset-sirketi-ile-birlesiyor

SoundCloud, SoundCloud sanatçıları için ve SounCloud Dj’lerin platform üzerinde yüklenen müziklerin ve remikslerinin haklarını korumak amacıyla  yapmış oldukları açıklamalar ile  Dubset şirketi ile ortalık kurdu. Dubset, sanatçıların müzik etiketlerine ait telif hakkıyla korunan materyallerin haklarını korumalarını sağlayan teknolojik bir buluş. Sanatçılar, şarkıları yükleyip, Dubset’in MixBank portalına tüm orijinal atıflarını ekleyerek daha sonrasında MixSCAN teknoloji telif haklı materyalleri izlerler ve telif haklarını uygun ve şekilde toplar ve dağıtırılar. SoundCloud telif hakkı ihlaline neden olan materyalleri yüklemediğini garanti ederek, orijinal içerik oluşturucuların lisansız remixler ve diğer çalışmaların ödeme yapılmasını bu sayade zorunlu hale getirmiş oldu. Dubset, son yıllarda Sony Music, indie etiketi ile birlikte Merlin ve Tidal benzeri etiketler ve akışlar oluşturmak için birçok sayıda akış ve etiket hizmeti ile iş birliği yaptı.

Soundcloud Hem Adil Bir Paylaşım Olanağı Sunuyor Hem de Dj’lerin Kendinine Geliştirmesi Sağlıyor.

SoundCloud, sanatçların ve  içerik oluşturucuların olduğu bir yer. Dubset CEO’su Stephen White yaptığı açıklamada, yaratıcılar ve Dubset’in nihai ortağı için gezegendeki en önemli platform olduğunu belirtiyor. Karışımlar ve remiksler sadece sanatçılar ve besteciler için artan bir yeni gelir sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda sürekli olarak orijinal parçaların  büyümeyi sürdüren güçlü müzik keşif büyüme araçları olduğunu kanıtladılar. Dubset’in açıklık yeteneklerini SoundCloud’un kullanıcılarına getirmekten çok heyecan duyduklarını belirtiyor.

İşbirliği, bu yıl daha sonra bireysel remikslere özel bir davet beta’yla başlıyor, SoundCloud ve Dubset ise programı zaman içinde tam DJ setlerini kapsayacak şekilde genişletecek. ”SoundCloud, akış hizmetleri yerine ve belki de yalnızca rakiplerine göre daha fazla rekabet ediyor. YouTube, bu özel müzik türü için en uygun platformu olduğu için, iki şirketin ortak olacağına dair tam anlam ifade ediyor. Dinleyiciler, etiketler ve sanatçılar hep  birlikte başarı bir ortaklıktan faydalanıyorlar. Anlaşmada, bu ayın başlarında halka açılan ve içerik oluşturucuların doğrudan ödeme almasına yardımcı olacak yeni bir para kazanma hizmeti olan SoundCloud Premier için bir nimet de olmalı. Ancak şimdiye kadar, yükledikleri malzemenin haklarına sahip olan sanatçılara özeldi. Dubset’in yardımıyla, bu ölçü de  değişebilir.