Dijital Pazarlama Kampanyalarında Influencerların Rolü

207

Dijital Pazarlama, dünyada ki en sağlam pazarlama yöntemi haline geldi. Markaların, bu alana yatırım yapması hem başarı adına çok sağlam bir adım hem de markaların kendine özgü kampanyaları çok sayıda kitleye duyurmasını sağlar. Bilinçli alıcılar git gide arttıkça onları yönlendiren Influencerlar, birçok marka kendisini değil, müşterilerini etkileyen Influencerları kullanıyorlar. Haydi Influencerların kampanyaları nasıl oluşturduklarına göz atalım.

Influencerların günümüzde sosyal medya mecralarında oldukça fazla takipçileri ve sevenleri bulunuyor. Bir araştırmaya göre, tüketicilerin yarısı bir ürünü kullandıktan sonra ürünün reklamını yayımlayan Influencerlara olumlu olumsuz geri dönüş sağlıyor. Eğer ürettiğiniz üründe yüksek satış grafikleri görmek istiyorsanız kesinlikle doğru Influencerlar ile çalışmalısınız. Influencer Marketing stratejilerini kullanmak, ürününüz, eski çağ yöntem ile yüzlerce kez reklam edilmiş olsa bile ürün ve markanıza hedeflediğiniz kitle tarafından olumlu bir bakış sağlanabilir.

Marka sahipleri, yeniçağ pazarlama yöntemi olarak Influencer Marketing’i kabul ettikten sonra, ROI (Yüksek Yatırım Getirisi) olarak ilginç rakamlar elde edebiliyorlar. Finans uzmanlarına göre pazarlama yöntemi olarak Influencer Marketing alanını kullanan markalar %10 civarı ROI (Yüksek Yatırım Getirisi) elde ettiler. Dijital pazarlamanın bu muhteşem faydalarına karşı maliyetli olduğuna dair düşünceler var. Bu yanlış bir düşüncedir, ürününüzün satış grafiklerini yükseltmek için en ucuz ve en faydalı dijital pazarlama, Influencer Marketing yöntemidir. Influencer seçiminiz bu yolda çok çok önem taşımaktadır doğru bir Influencer bulduğunuza emin olun.