E-Ticaret İle Influencer Marketing İlişkisi

248

İnsanların birçoğunun elinde artık bir akıllı telefon bulunmakta, bununla beraber 2 kişiden 1’nin sosyal medya hesabı bulunmakta. İnsanlar, ailelerine araştırma sonuçlarına göre günde en fazla ortalama 3 saat ayırmaktadır. Geri kalan kısım ise iş uyku ve çoğunluk olarak sosyal medyaya zaman ayırmaktadırlar.

Akıllı cihazların başında geçirilen süre gün geçtikçe artmaktadır. Bu durumun zararlarını, avantaja çevirmek sizin elinizde örneğin; bir e-ticaret sitesi açarak para kazanmak çünkü çağımızda insanlar hemen olmasını ve bunu bir yere gitmeden yapmak istemektedirler. Bu durumda insanların akıllı cihazların başında geçirdikleri zararlı zamanı, faydalı hale çevirmektir.

Tabi ki bir e-ticaret işine girdiğiniz zaman hemen müşteriler gelmeyecektir bu durum, çarşıda bir mağaza açıp para kazanmaktan biraz daha meşakkatli bir iştir. E-Ticaret işine atıldığınız zaman, ürün veya hizmetlerinizin reklamını yapmanız şart diyebiliriz çünkü başka türlü sitemize müşteri sağlayamayız.

Bunun için en iyi dijital pazarlama yöntemi olarak Influencer Marketing pazarlama alanı olarak görülmektedir. Çünkü ürünlerinizi tanıtmanız ve müşterilerinize satın aldırmanız daha kolaylaşacaktır. Bir Influencer’a ürününüzün tanıtımı için anlaştığınız da ürününüzü sizden denemek için isteyecektir, tabi ki bir ücreti var fakat bu durumu burada değinmek istemiyoruz diğer makalelerimiz de bahsetmiştik. Ürününüzü gönderdiğiniz zaman Influencer ürününüzü deneyecektir ve takipçilerine doğru ve markanızın itibarını zedelemeyecek şekilde tanıtacaktır.

Bu sıralama da Influencer seçimi oldukça önem taşımaktadır öyle ki markanızın itibarını zedeleyecek bir tanıtım içeriği ürettiğinde o an sizin dalgınlığınızdan dolayı veya herhangi bir sebep den dolayı o içerik orada günlerce duracaktır. Oldukça kötü bir durum.