En Kolay Şekilde Trendlere Girmek; Youtube – Influencer Marketing

470
influencermarketingturkiye

Günümüzün tartışmasız en büyük video paylaşım ağı Youtube. Bundan dolayı bugün, sadece Youtube’da trend’lere nasıl girebileceğinizden bahsedeceğiz.

Youtube’da trend’lere girmek aslında kolaydır fakat bazı püf noktaları var. Bu makalemizde sizlere bu püf noktaları paylaşacağız.

İlk 10 Saniye

İzleyiciler için ilk 10 saniye oldukça önemlidir. İlk 10 saniye, geriye kalan dakikaların izlenmesini belirleyecektir. Bundan dolayı videolarınıza enerjik bir ses tonuyla giriş yapmanızı tavsiye ederiz. Sıkıcı bir ses tonu izleyiciyi sıkacağı için geriye kalan dakikalara verdiğiniz emek boşa gidecektir.

Doğal Olun

Kamera karşısında normal hayatta neyseniz o olun, sırf izlenme uğruna yapmacık tavırlara girmeyin. Bu durum sizi eğlenceli değil, itici yapacaktır.

Popüler Konulara Odaklanın

Hangi kategori ile ilgili videolar ürettiğinize bağlı olarak değişir. Örneğin; Oyun videoları üreten biriyseniz, o hafta mesela “GTA 5” popülerse onunla ilgili videolar üretin. Dediğimiz gibi tamamen sizin video ürettiğiniz kategoriye bağlı.

Etiketler/SEO

Videonuzun etiketler bölümüne özen gösterin, asıl sizi ön plana çıkaracak kısım burasıdır. Videonuzun içeriğiyle alakalı etiketler kullanın, videonuzun içeriğiyle alakasız etiketler kullanmanız durumunda, video ister profesyonel prodüksiyon ile çekilsin. Sizin emeklerinizin boşuna gitmesine sebep olur.

Prodüksiyon

Videonuzun konusu istediği kadar trend olsun iyi bir prodüksiyon olmayan bir video izlenmeyecektir. İyi bir kamera, orta seviye bir mikrofon, orta seviye bir ışıklandırma ve başarılı bir montaj programı başlangıç prodüksiyon ekipmanı olarak kabul edilebilir. Bu durum sizin bütçenize kalmıştır. Ev tipi bir prodüksiyon ekipmanlarının maliyeti (bilgisayar dahil)  ortalama 3.300 TL. Bunun 2.500 TL’si bilgisayar, 300 TL’si webcam, 300 TL’si mikrofon ve 150 TL’si de ışıklandırma olarak ayırabiliriz.

Yardımlaşmak

Bir arkadaşınız Youtube’da popüler birisiyse daha kolay şekilde Youtube’da yükselebilirsiniz.