Hayvan Sever Bir Girişim: banabirak.com

165
hayvan-sever-bir-girisim-banabirak-com

Çok sevdiğimiz hayvanlarımızın doğru bakıma ve ilgiye ulaşabilmesi için hayata geçirilen banabırak.com yaptığı iş ve amacı ile tam anlamı ile hayvansever bir girişim. Geçtiğimiz Haziran ayından beri devamlılığı sürdüren bu girişim hiçbir kar amacı gütmüyor.

Hayvan severler ve bakıcılar arasında iletişim kurmayı sağlayan ve onları bir araya getiren platform üzerinde 100 üzerinde kabul edilmiş bakıcı bulunduruyor. Bakıcılar; çoğunlukla İstanbul üzerinde bulunuyor. İstanbul dışındaki iller ise; İzmir, Ankara, Bursa, Adana ve Erzurumda bulunuyor. Evcil hayvan olarak sistem içerisinde şu an sadece kedi ve köpek bakıcıları bulunabiliyor.

Site kurucuları, Aykut Önen ve Öznur Doğan ikilisi tamamen hayvanların doğru ilgiye ve bakıma ulaşması için elinden geleni yapıyorlar.

Peki Nasıl Bakıcı Buluyoruz?

Öncelikle siteye giriş yaptıktan sonra üye oluyoruz. Ücretsiz üyelik olanağı tanıyan platform, Facebook ve e-posta üzerinden üye olabiliyorsunuz. Üye olduktan sonra arama menüsünden bulunduğunuz şehri, aradığınız kriterleri ve diğer özellikleri belirtip bakıcı arayabiliyorsunuz. Bu nedenle platform direk olarak size bakıcı bulmuyor aracı oluyor.  Bu anlamda bakıcı ile aranızdaki ilişkiler aranızda oluyor ve ödeme, zamanı karşılıklı olarak ayarlıyorsunuz. Bakıcıyı bulduktan sonra, iletişim kanalı açılıyor ve havyanızı teslim etmeden önce isterseniz bakıcı ile buluşabiliyorsunuz. Ödeme şeklinizi bakıcı ile siz ayarlıyorsunuz. Sistem üzerinde henüz  ödeme yapma imkanınız mevcut değil. Önceden de belirttiğimiz gibi platform tamamen ücretsiz ve bakıcı bulmanız sonucunda sizden bir komisyon talep etmiyor.

Bakıcı Nasıl Olabilirim?

Öncelikle olarak giriş yapıp bir profil oluşturarak, bu profil üzerinde  bakıcı ol formunu kendi özelliklerine göre doldurup başvuru için profillerini paylaşıyorlar.  Sitenin kurucuları başvuruları büyük bir özenle inceleyerek değerlendiriyorlar.  En büyük koşul gerçek bir hayvan sever olmak.

Banabirak.com Daha Çok Hayvan Severe Ulaşmayı Hedefliyor!

Yurtdışındaki birçok örneği gibi kendilerini de aynı şekilde bilinir olmasını ve daha çok hayvan severlere ulaşmayı istiyorlar.  Aykut Önen ve Öznur Doğan siteyi kurmalarındaki en büyük etkinin; hayvan sahiplerinin günümüz hayat koşuşturmasından dolayı hayvanlarına istedikleri kadar zaman ayıramadıkları düşünüyorlar.  Bu amaçlar hayvan sahiplerine destek olacak ve hayvanları onlar kadar sevebilecek hayvan bakıcı ile çok tatlı bir ortaklık sağlıyorlar.