Influencer Marketing Doğru Bilinen Yanlışlar

221

Influencer Marketing, kısa bir süredir dijital pazarlama olarak kullanıldığı için etrafta birçok yalan dolan bilgi dolaşmaktadır.

İlk olarak Influencer Marketing’i, yeniçağın pazarlama stratejisi olduğunu kabul etmek. Influencer Marketing, ürününüzü en yenilikçi bir pazarlama stratejisi üzerinden pazarlamak isteyen markalar için en uygun alandır.

Peki, Doğru Bilinen Yanlışlar Nelerdir?

  • Ölçümlenemez Olarak Görülmesi

En büyük yanılgılardan birisi budur. Influencer Marketing, yaptığınız yatırımların en iyi şekilde ölçümleyebileceğiniz pazarlama alanıdır. Bu ölçümleme için birkaç taktik var; ürününüzü pazarlama kampanyasından önce ve pazarlama kampanyasından sonraki istatistikleri karşılaştırabilirsiniz. Influencer’ın oluşturduğu içeriğin etkileşim ve beğeni sayısına bakabilirsiniz. Başlıca ölçümleme taktikleri bunlardır.

  • Sadece Büyük Markalar Kullanabilir Yanılgısı

Bu yanılgı oldukça yanlıştır. Tam aksine bu pazarlama stratejisi, orta ve küçük markalar için birebirdir.

Markalar, Influencer’lar ile işbirliği kurduktan sonra Influencer içeriği oluşturur. Bu içerik doğrultusunda müşterileriniz ile sosyal medya etkileşiminiz yükselecektir. Tabi ki bu sizin müşterilerinizin samimiyetine ve sadakatlerine de bağlı olan bir şey

Çağımızın en etkili pazarlama stratejisi olarak Influencer Marketing’i kabul edebiliriz. Doğru bir Influencer seçimi ve doğru bir kampanya oluşturduktan sonra belki de markanızın tarihinde en yüksek satış rakamlarına bile ulaşabilir. Bu durum tamamen sizin elinizde diyebiliriz veyahut bu işi belli bir miktar karşılığıyla uzmanlarına yaptırabilirsiniz. Seçim sizin.