Influencer Marketing İçin Strateji Geliştirmek

249

Yapılan araştırmalara göre, pazarlama ajansları 2017-2018’de pazarlama alanı olarak Influencer Marketing alanına daha çok yatırım yapacaklarını belirtmektedirler çünkü artık reklam engelleyiciler oldukça yaygın durumda. Bundan dolayı web sayfalarında gezinirken sağda solda gördüğünüz Google gibi reklam ajanslarının reklamları engellenmiş oluyor.

Markalar artık bu konuya hakim olmaya çalıştıkları için, daha çok Influencer Marketing alanına yatırım yapmaya özen gösteriyor. Fakat sadece yatırım yapmak da yetmiyor tabi ki, Influencer Marketing alanında yeni stratejiler de geliştirmek gerekiyor.

Bir araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre, Influencer Marketing stratejisini oluştururken merkeze almanız gereken belli hedefler vardır birkaçı şunlardır; Marka belirginliğini arttırmak, hedef kitleye ulaşmak ve Influencerlara markanız ile alakalı özgün içerik ürettirmek. Yeniçağ pazarlamanın başında artık internet ve ardından Influencer Marketing pazarlama alanı gelmektedir, eski çağ pazarlama yöntemleri artık zaman geçtikçe tarihe karışmaktadır. Özgün bir içerik ürettirmek hedeflediğiniz kitle üstünde markanıza sadakat olarak geri dönecektir. Pazarlama ajanslarının birçoğu çalışacağı Influencer’ı seçerken özgün içerik yaratmasına dikkat ediyor. Belli bir kısmı da takipçi sayısına göre hareket etmektedir.

Bu sunduğumuz şartlar üzerinden bir pazarlama kampanyası oluşturmak yaptığınız yatırımlarınızın boşa gitmemesini amaçlamaktadır. Farklı olun, özgün olun.