Influencer Marketing Kampanyalarında En Sık Karşılaşılan Hatalar

218

Firmalar ve Influencer’lar kampanya oluşturma sürecinde sıkıntılar yaşamaktadırlar ve o sıkıntılardan doğan kampanya yayımlanmadan veyahut yayımlandıktan sonra hatalar fark edilmektedir, yayımlanmadan önce fark edilirse ne güzel, fakat yayımlandıktan sonra hata fark edilince biraz geç olabiliyor.

Bu makalemizde kampanya süreçlerinde en sık karşılaşılan hataları sizler için derledik buyurun hemen geçelim.

Hedef Kitle Belirsizliği

Hedef kitlenin belirsizliği başlı başına bir derttir. Oluşturduğunuz kampanya markanızla alakalı kişilere ulaşmadığı sürece isterseniz 1 milyon dolar yatırım yapın çok ufak geri dönüşler alacaksınız. Bundan dolayı hedef kitlenizi iyi belirlemelisiniz.

Yanlış Platform Seçimi

Doğru platformlarda kampanya çalışmalarınızı yürütmek oldukça önemlidir. Hedeflediğiniz kitlenin o mecrada yoğun olarak bulunmasına dikkat edin aksi takdirde sadece para kaybından başka bir şey elde edemezsiniz.

Sabır, Sabır, Sabır

Oluşturduğunuz reklam kampanyasının hemen etkisi olacağını düşünmeyin sabırlı olun bu iş sabır işidir. Influencer Marketing kampanya etkilerinin görülmesi biraz zaman alabilir sabırlı olun.

Ne Kadar Ekmek O Kadar Köfte

Sistem mantığı gayet basit, ne kadar yatırım o kadar geri dönüş. Yani bütçenizi iyi belirlemeniz gerekiyor.

Yanlış Influencer Seçimi

Bu durum oldukça kötüdür. Yanlış bir Influencer seçimi bütün kampanyanızı berbat edebilir. Bundan dolayı markanızın ürünleriyle alakalı içerikler üreten Influencer’larla çalışmalarınızı sürdürmek yararınıza olacaktır.