Influencerların Tırmanışı

241

Yeni çağ’da markalar arası rekabet, dijital ortama taşındı. Bilinçlenmeye başlayan tüketiciler, bugün yeni ürün almak isteyen müşteri internet de diğer insanların yorumlarına bakarak ürünü almaya karar veriyor, diğer müşterilerin memnuniyeti, ürünü satın alacak yeni müşterileri de etkiliyor ve markaya müşteri kazancı sağlıyor.

Markalar, pazarlama stratejilerini müşteri sadakati ve güveni konusunda Influencer Marketing’den yararlanmaya başlamıştır. Markanızın ürünlerini deneyimleyerek takipçilerine doğru bir şekilde paylaşan Influencerlar, tavsiye niteliği taşımaktadır. Eski çağ pazarlama yöntemleri etkisini kaybetmesi sonucunda artık markalar yeni pazarlama stratejisi oluşturmaktadırlar, bir çok markanın eğilimi Influencerlar Marketing alanına olmuştur. Bu pazarlama stratejisi müşterilerin satın alma yolunda rehber olmaktadır.

Markalar Yeni Müşteri Kazanmak İçin Influencerlar Marketing Alanında Ne Yapabilir?

  • Özgünlük

En güçlü yöntem tabi ki özgün olmaktır, diğer markalar ile aranıza bir fark koymalısınız.

  • Promosyon

Influencerlar ile promosyon dağıtımı markanıza daha çok müşteri çekmek için en önemli etkenlerden birisidir.

  • Influencerarın Tavsiyeleri

Markaların sadece kendi markalarından bahsetmesi müşteri çekmeyecek aksine müşteri kaybettirecektir, onun için Influencerlar’ın tavsiyeleri oldukça etkili olmaktadır

  • Markanıza Uygun Influencer Seçmeniz

Tabi ki markanıza uygun olan Influencer seçmek daha mantıklıdır çünkü takipçiler Influencerların hayat stilinden etkilenerek hayatlarını ona göre yönlendirmektedirler, onların kullandıkları makyaj markalarını, aksesuar markaları gibi ürünleri takipçileri de kullanmak istemektedir.