Instagram Daha Çok Sosyalleşmenizi İstiyor

266
instagram-daha-cok-sosyallesmenizi-istiyor-ad-etiketi-

Günümüzde yeni bir insan ile tanıştığımızda ilk sorduğumuz soru: “Facebook, Instagram’ın var mı?” oluyor. Bu sayede sosyal medya üzerinde sosyalleşmemizi sağlıyor. Fakat ya yeni tanıştığınız kişinin kullanıcı adı çok uzun veya karışık ise işte bu sorun için pratik çözüm Instagram’dan geliyor. Instagram “ad etiketi” isimli özelliği ile sosyal medya üzerinde insanları eklemenizi daha kolay hale getiriyor. Ad etiket ile taranması halinde Instagram profilleri bulup eklemenize yardımcı oluyor.

Bu kişiselleştirilmiş dijital kimlik bulucunuz ile sadece Instagram üzerinden bulunabiliyor ve eşleştirilebiliyorsunuz.

Kendi kod adınızı oluşturmak için öncelikle sağ üstte köşede yer alan üç çizgiye dokunun ve içerisindeki ad etiketi bölümüne dokunun.  Bundan sonrasında kartınızı istediğiniz gibi şekiller ve renkler ile düzenleyebilirsiniz tamamen zevkinize kalmış.

Yeni tanıştığınız ve Instagram’da eklemek istediğiniz bir arkadaşınıza da eklemek için, Instagram kamerasını açıp etiketi üzerine getirmeniz yeterli olacaktır.  Bu eklentiyi kullanamıyorsunuz çıkmıyorsa bu güncelleme cihazınıza gelmemiş demektir. IOS ve Android tabanlı cihazlar için yeni bir özellik olan bu güncellemeyi öncelikle cihazınıza almış olmanız gerekiyor. Eğer Instagram’ın güncel halini kullanmıyorsanız uygulamayı güncelleyerek tekrar deneyin.