Instagram Reklam Modelleri

335
instagram

Eskiden en etkili sosyal medya reklamları Facebook’ta olurken artık zirveye Instagram oturmuş durumda, istatistiklerden bunu görebiliriz. Tabii aralarında ince farklar var fakat konumuz bu değil.

Instagram reklam modellerini sizler için sıralarsak başlıca şu reklam modelleri gelmektedir;

Hikaye Reklamları

Bilindiği üzere hikaye özelliğini ilk Snapchat de gördük, ardından Instagram stratejik bir hamle yaparak kendi uygulamasına da hikaye özelliğini getirdi, hatta Snapchat’den daha etkili olduğunu söyleyebiliriz. Instagram, ardından hikayelere reklam özelliğini getirince aradaki fark iyice açıldı.

Fotoğraflı Reklamlar

En çok kullanılan Instagram reklam modellerinden birisi ve en etkilisi diyebiliriz. Görsel içerikler ne kadar kaliteli olursa o kadar etkisi olur.

Videolu Reklamlar

Bilindiği üzere Instagram’da en fazla videonuzun saniyesi 60 olabilir, 61 saniye olduğu zaman, Instagram videoyu yüklemeye izin vermez. Bundan dolayı 60 saniyede kaliteli işler başarmaya çalışın. Özellikle ilk 15 saniyesine özen gösterin.

Dönen (Carousel) Reklamlar

Bir diğer adı kaydırmalı reklam modeli. Bu reklam modelini en çok e-ticaret ile uğraşanlar, restoran işletenler vb. işler ile uğraşanlar sevecektir.

Örneğin; E-ticaret ile uğraşıyorsunuz diyelim ve 20 adet ürününüz var. 10 adede kadar bu reklam modeli sayesinde tek reklam halinde yayımlayabilirsiniz. Bu durumda 2 adet reklam vererek cebinizden fazla para çıkmasını sağlayabilirsiniz.