Instagram’ın Yeni Emoji Sliderları İle Hesabınız Şimdi Çok Daha Eğlenceli

155
instagramin-yeni-emoji-sliderlari-ile-hesabiniz-simdi-cok-daha-eglenceli

Instagram, insanları platformlarına çekmek için özelliklerini sürekli olarak değiştiriyor.Son zamanlarda1 milyar aylık kullanıcı sayısını geçerek YouTube‘un en büyük rakibi ve düşmanı olan uygulamalarını –IGTV‘yi- tanıttıklarını duyurdular. Instagram’ın Instagram Hikayeleri için yeni emoji kaydırıcısının gelmesi IGTV kadar büyük yankı uyandırmazken yine de Instagram’in düzenli hikayeleri kullanıcılarının beğenisine katkı sağladı. Instagram’s emoji slider, arkadaşlarının arkadaşlarıyla eğlenceli bir şekilde etkileşim kurması için sağlanmış bir form.

Instagram’da arkadaşlarınızın ve takipçilerinizin paylaşımlarınız hakkında nasıl hissettiğini görmek için kullanabilirsiniz. Evet, hayır tipinde kullanılan bu slide ile sayfanızın çevreniz tarafından nasıl beğenildiğini ölçebileceksiniz. Adından da anlaşılacağı gibi, emoji kaydırıcının iki bölümü vardır. Öncelikle bir emoji seçerek, beğendiğiniz herhangi bir emoji etiketini seçebiliyorsunuz. ismin “kaydırıcı” kısmı ise şu şekilde: Arkadaşlarınızın yaptığınız bir ifadeye ne kadar göstermek için bir ölçek boyunca emoji kaydırabilirsiniz. Emojiyi aşırı soldan bırakırlarsa, yorumunuza veya sorularınıza tamamen katılmazlar. Eğer onu aşırı sağa alırlarsa, yürekten katılıyorlar. Ve eğer emojiyi iki aşırı uç arasında bir yere bırakırlarsa, onların anlaşma seviyesine dair bir gösterge verir.

Instagram Emoji Sticker Slider Sayfanız ve Takipçileriniz İçin Etkili Kullanma Yöntemleri

1. İnsanlara Sorular Sorun, Fikirlerini Öğrenin

Emoji kaydırıcı etiketi, insanların bir şey hakkında gerçek duygularını bulmak için hem eğlenceli hem de tepkileri öğrenmek için faydalı bir kullanım olabilir. Örneğin, bir gezi hesabınız var ise burada gezilecek rotalarlar ile ilgili bir hikaye oluşturabilir ve ardından bu rotalar ile soru sorabilir ve gideceğiniz yerler hakkında olumlu ve olumsuz fikirlerini öğrenebilirsiniz. Bir makyaj -güzellik temalı sayfanız var ise aldığınız çeşitli kozmetik ürünleri deneyerek takipçilerinizin hangi ürünlerini ve hangi tarza paylaşımlarınızı “daha çok” beğendiğinizi öğrenebilirsiniz. Önemli olan, takipçilerinizin bir şeyden ne kadar hoşlandıklarıyla ilgili bir fikir edinmenizdir- sadece hoşlanıp hoşlanmadıklarını değil.

2. Takipçilerinizin Nabzını Yoklamaya Ne Dersiniz?

Hızlı bir pazar araştırması yapmak istiyorsunuz emoji çıkartma kaydırıcısı tam sizlik bir fırsat! İşletmeler ve etkileyicileri, pazar araştırmasına yardımcı olmak için bir emoji çıkartma kaydırıcısı kullanabilir. Örneğin, bir dondurma şirketi çikolatalı kurabiye dondurma lezzetini gösteren bir hikaye oluşturabilir ve müşterilere bu lezzetin sürgüde ne kadar sevildiğini göstermelerini isteyebilir. Sorunuzu, takipçilerinize iki sonucunu karşılaştırmasını etkili bir şekilde sormanız için bile söz verebilirdiniz. Örneğin; çikolata ve kremalı dondurmayı çilekli dondurma ile nasıl kıyasladıklarını kendilerine sorabilirsiniz.Sorunun, onların benzer düzeyleriyle ilgili olması gerekmiyor. Bir krem üreticisi, müşterilerinin sahip olduğu yüz tipine bir kılavuz isteyebilir. Müşterilerine yüzlerinin tipleri sormak için bir emoji çıkartma kaydırıcısı sorusu kullanabilirler: soldaki kuru, ortada normal ve yağlı yüz tipi gibi.

3. Takipçilerinizdeki Yeni Materyalleri Test Etmek için Instagram Hikayeleri Kullanabilirsiniz

Örneğin, bir grafik tasarımcıysanız bir hikayede ya da bir dizi kısa video klipte yaptığınız yeni çalışmalarınızı test edebilirsiniz. Son ekranda, bir hayran emoji kaymak etiketini içerecek ve hayranlarınızın çizimlerinizi gözlerinden kaplar çıkan emoji ile kayar bir ölçekte değerlendirmesini isteyebilirsiniz. Paylaşabileceğiniz ve ardından kitlenizin ne kadar beğendiği hakkında geri bildirim isteyebileceğiniz diğer yaratıcı içerik türleri de üretebilirsiniz.

4. Takipçilerinize ve Müşterilerinizden İçerik Hakkında Fikirler Alın!

Takipçilerinizin sevdiği içerikler oluşturmak zor olabilir. Destekçilerinizden geri bildirim alma şansınız varsa işte o zaman çok kolay. Daha çok etki yaratmak isteyen markalar, kitlelerini ihtiyaçlarına daha iyi inceleyebilmek için sorular yöneltmeye başladı. Bir emoji kaydırıcısı eklerseniz, kitlenizin yalnızca içeriğinizi sevdiğini değil, aynı zamanda ne kadar sevdiklerini de keşfedersiniz .Belirli bir Instagram hikayesi için bunu deneyebilir veya daha genel bir hikaye oluşturabilir, kitlelerinize belirli içerik türlerinden ne kadar fazlasını istediklerini sorabilirsiniz. Örneğin, sayfanızda bir fotoğraf yerine daha fazla video yayınlamanızı istediklerini onlara sorup fikirlerini öğrenebilirsiniz. Bir moda tasarımcıysanız insanların en son tasarımınız hakkında neler hissettiğine dair bir gösterge almak için bir emoji çıkartma kaydırıcısı kullanabilirsiniz. Örneğin, bir elbisenin birden çok sürümünü oluşturduysanız, insanların düşüncelerinin bir göstergesi olarak her bir elbise tasarımında bir kaydırıcı kullanabilirsiniz

5. Müşterileriniz Motive Edin

Ürününüz için eğlenceli veya yenilikçi kullanımları gösteren eğlenceli Instagram hikayeleri oluşturabilirsiniz. Görüntü veya kısa video klipinizi hikayenize koyarak, son ekranınızda, insana emoji sürgüsünü ekleyerek, ürününüzün denenmesi için ne kadar teşvik ettiğini sorabilirsiniz.

6. Kaydırıcınızı Görüntü Üzerinde Ölçeklendirin

Bir skalaya dair bir belirti yoksa, bazen bir puandan gerçek anlam almak zor olabilir. Emoji kaydırıcısı bir ölçeğin kendisini göstermese de, bir ölçeği tasvir eden bir görüntü oluşturabilir ve kaydırıcının üzerine yerleştirebilirsiniz.Örneğin, takipçilerinizin 1’den 5’e kadar bir şey derecelendirmesini isteyebilirsiniz. 1-5 puanlık bir ölçek gösteren bir resim oluşturabilir ve kaydırıcı etiketini buna uygun olarak ayarlayabilirsiniz. Takipçileriniz, kaydırıcının uygun olduğuna inandığı puanla eşleşmesini sağlayabilirsiniz. 4-5 cevaplı bir ölçek oluşturarak çoktan seçmeli bir soruya dönüştürebilirsiniz. Takipçileriniz daha sonra uygun yanıtı bulmak için kaydırıcıyı hareket ettirir. Bununla birlikte, ortalama puanların bu durumda daha az anlamı olacaktır.Yeni Instagram emoji kaydırıcısı, Instagram Hikayeleri için başka bir etiket gibi görünebilir. Ancak, kitlenizin etkileşimini artırma potansiyeli çoktur.