Kampanyalarınıza Çağ Atlatacak Yöntemler – Influencer Marketing

195

Sosyal medya hesaplarında daha büyük kitlelere ulaşan Influencer’lar, rekabetin gün geçtikçe daha çok arttığı bu piyasada, kendi hesaplarını kazanç kapısı haline getirmektedirler. Influencer’lar, markalardan aldığı ürünlerin reklamını yaparak bir kazanç elde etmektedirler. Eğer ki Influencer’ın takipçileri kendisine sadık ise, a marka ürününü alacağına, Influnecer’ın içeriğini oluşturduğu b markanın ürününü almayı tercih etmektedirler.

Artık eski çağda yaşamıyoruz, bundan dolayı yeniçağa uygun bir şekilde ürününüzün pazarlamasını yapmak zorundasınız. Bu makalemizde oluşturacağınız kampanyayı çağ atlatacak yöntemler vereceğiz.

Influencer’ların Fikirlerine Güvenin

Influencer, kendi takipçilerinin hangi tür içeriklerden hoşlandıklarını veya hoşlanmadıklarını iyi bilmektedirler. Bundan dolayı içeriğin önemli bir bölümünü Influencer’a bırakın.

Kitle Odaklı Kampanya Oluşturun

Influencer’ın adına değil, kitlesine odaklanın. Daha önce Influencer’ın ismini hiç duymamış olabilirsiniz, bu normaldir çünkü belli bir kategori üzerinden kitle oluşturan Influencer’ların takipçi sayıları azdır fakat etkileşim oranları diğerlerine göre oldukça yüksektir.

Küçük Influencer’lara Fırsat Verin

Küçük Influencer’lar oldukça önemlidirler, onlara fırsat vermeye çalışın çünkü küçük Influnecer’ların etkileşim oranları 1-2 milyon takipçisi olan Influencer’lara oranla daha yüksektir. Bunun nedeni 1-2 milyonluk Influencer’lar doğal olarak takipçilerine pek fazla zaman ayıramazlar, bunun sebebi hem takipçi sayısının büyüklüğü hem de birçok marka ile çalışmalarından dolayı zaman ayıramamalarıdır.

Sosyal medya kullanıcıları kendisine zaman ayırmayan Influencer’ları pek fazla sevmezler, bundan dolayı kullanıcılar küçük Influencer’ları daha çok takip etmektedirler.

Influencer, Hedeflediğiniz Kitleye Tam Anlamıyla Uygun Olsun

Kampanyalarda hedeflenen kitleye ulaşmanın en temel noktası budur. Markanıza uygun içerikler üreten bir Influencer ile çalışmak daha yararlı olacaktır. Örneğin; Bir spor markanız varsa, yemek üzerine içerik üreten Influencer’la anlaşmak saçmalık olur.