Markalar İçin IGTV Kullanmanın 3 Yolu

167
markalar-icin-igtv-kullanmanin-3-yolu

Instagram kısa bir süre önce dikey formatta videolar yüklenebilen yan uygulaması IGTV’yi kullanıma sundu. Instagram gönderilere en fazla bir dakika uzunluğunda videolar yüklenebilirken IGTV’ye altmış dakika uzunluğunda videolar yüklenebilmekte. IGTV bu özellikleriyle markalar için büyük potansiyel taşıyor. Markanız için IGTV’de henüz ne yapacağınıza karar veremediyseniz, bahsedeceğimiz bu video içerik tipleri fikir edinmenizde size yardımcı olacaktır.

Video Serileri

markalar-icin-igtv-kullanmanin-3-yolu-3

Videolarınızı farklı seriler oluşturarak düzenli yayınlar yapabilirsiniz. Markanızın ürettiği ürün ya da verdiği hizmet ne ise onu tanıtan farklı video kategori belirleyebilirsiniz. Örneğin, gıda markası iseniz belli tarifler için öğretici video serileri oluşturabilirsiniz. IGTV’de altmış dakika uzunluğunda videolar yüklenebiliyor ancak yine de videolarınızın on dakikadan daha uzun olmamasını tavsiye ediyoruz.

Çalışanlarınıza Yer Verin

markalar-icin-igtv-kullanmanin-3-yolu-4

Çalışanlar genelde hep kamera arkasında kalırlar. Bir ürün ya da hizmete en çok emeği geçen bu kişilerin yer verildiği, tanıtıldığı Vlog serileri oluşturabilir, çalışanlarınızın başarısını ödüllendirirken müşterilerin de markayla yakından bağ kurmasını sağlayabilirsiniz.

Haber ve Yorum

markalar-icin-igtv-kullanmanin-3-yolu-2

IGTV’de markanızın bulunduğu sektöre yönelik yeni haberlerin verildiği ve bunların yorumlandığı programlar yayınlayabilirsiniz. İzleyiciler sektörle ilgili yeni bir olay gerçekleştiğinde bir süre sonra kanalınızın yorumunu dinlemek için videoalarınızı yakından takip etmeye başlayacaktır.

IGTV, Instagram hesabınızla ve mevcut takipçilerinizle entegrasyonu sayesinde, markaların yeni bir kitle oluşturmasına gerek kalmadan sesini duyurabileceği harika bir yer. Video stratejinizi belirleyip uygulamaya koyduktan sonra IGTV sizin için büyük bir nimete dönüşebilir.