Ne Kadar Ekmek O Kadar Köfte – Influencer Marketing

253

Influencer Marketing şuan ki dönemlerde oldukça popüler, eskiçağ pazarlama yöntemleri artık eskisi kadar kullanılmıyor, git gide kullanımı azalıyor. Beklentilere göre bu durum 2018 senesinde, markaların Influencer Marketing kullanımında yarı yarıya artış görünecek.

Gözlemlere göre artık markalar daha geniş kitlelere ve keşfedemedikleri müşterilere ulaşmak için bu pazarlama stratejisi kullanmaya başlıyorlar.

Influencer Marketing başarılı bir pazarlama stratejisi olabilir fakat doğru yapıldığı zaman, yaptığınız yatırımın karşılığını alabilirsiniz. Influencer Marketing’in diğer bir stratejik noktası ise artık müşteriler eskiçağ pazarlama alanlarıyla ilgilenmemesi.

Influencer Marketing, ürünü araştırarak almak isteten müşteriler için de inanılmaz bir pazarlama yöntemidir. Influencer’ın hazırladığı içeriğe göre müşteriler ürününüzü tercih edip alabilirler. Influencer seçimi için kendiniz de seçim yapabilirsiniz fakat bu işi uzmanına yani pazarlama ajanslarına bırakmak en iyisidir. Pazarlama ajansları, sizin marka ve ürününüze göre Influencer seçimi yapmakta oldukça yeteneklidirler.

Maddi olarak kendinizi bu dönemde hazırlamanız gereklidir. Eğer daha fazla sponsorlu içerik anlaşması için bir miktar parayı gözünüzden çıkarmanız gerekmektedir. Bundan dolayı markanızın pazarlama bütçesini hedeflerinize göre belirlemeniz gerekiyor. Ne kadar ekmek o kadar köfte demektir.

İçerik hazırlama kısmını Influencer’a bırakmakta fayda vardır, onlar bu işin ustalarıdırlar, içerik hazırlama konusunda sizden daha yeteneklidirler. Influencer markanız hakkında içerik hazırlarken minimum derece de içeriğe müdahale etmeye çalışın. Influencer, kendi kitlesini bilir ve ona göre içeriğini hazırlar.