Qumpara Rotasını Avrupa’ya Çeviriyor!

116
qumpara-rotasini-avrupaya-ceviriyor

Banu Turgut ve Nilhan Gür tarafından kurulan bir teknoloji girişimi olan Qumpara, Saba Investing ile bir anlaşma imzaladı. Yapılan anlaşma ile firma uluslar arası arena da kendine yer açıyor. Sözleşme ile ilgili açıklamalarda bulunan Saba Investing Genel Müdürü Mohamed Hamid Al–Ahmar, Saba olarak yolculuklarına yerel girişimlerin uluslararası sahaya taşıma amacıyla başladıklarını belirtti. Piyasaların olduğunu gösterdiğini de dile getirdi. Her coğrafyanın, her bölgenin kendine has özelliklerini ve alışveriş kültürünü olduğunu farkında olduklarını Belirten Al-Ahmar, Afrika bölgesinin gün geçtikçe gelişmesi, Körfez ülkelerindeki gördükleri yüksek alım gücünü ve Kuzey Afrika ülkelerindeki yüksek eğitim ve kültür seviyesinin bu bölgelerde yatırım yakma nedenlerden olduğunu söylediler.

Anlaşma ile ilgili açıklamalarda bulunan Qumpara’nın Kurucusu Banu Turgut Ahıska, bu ortaklıktan dolayı büyük bir heyecan duyduklarını dile getirdi. Qumpara’nın yolculuğunun başladığı günden bu yana Türkiye’de 24 farklı şirket ile çalıştıklarını belirten Ahıska, iki yüz binin  üzerinde kullanıcıya sahip olduklarını da paylaştı. Qumpara’nın ortaklarından Nilhan Gür, gelinen aşamadan çok umutlu olduğunu belirtti. “Qumpara için çok sağlam bir altyapı oluşturduk. Bu sayede müşterilerimizin hem daha iyi bir alışveriş deneyimi yaşamalarına yardımcı oluyor hem de markalarla birebir iletişime geçmelerine imkan sağlıyoruz.” dedi.

Saba ile imzaladıkları anlaşma ile başka bir rüyalarının gerçekleştiğini de sözlerine ekleyen Ahıska, yüzde 100 Türk ve milli olan Qumpara’nın çok yakında global bir marka olacağına inandıklarını da dile getiridi.