Sosyal Medya Pazarlama Hakkında Doğru Bilgiler Nelerdir?

210

Sosyal Medya Pazarlama bir çok marka tarafından çağ dışı olarak görünmektedir, bu görünüm son yıllarda etkisini kaybetmeye başlasa da hayla bir çok marka bu pazarlama yöntemini çağ dışı olarak görmektedir.

Sosyal Medya Pazarlama çağ dışı olarak değil aslında çağa ayak uyduran bir pazarlama yöntemidir bu pazarlama yöntemi ile istediğiniz kullanıcı kitlesine istediğiniz bir zaman ve istediğiniz herhangi bir sosyal medya mecrasından kitle oluşturabilir ve kitlenizi genişletebilirsiniz.

 

Fakat televizyon reklam pazarlamasında öyle değil, kendi marka kitlenize göre bir kanal seçemiyorsunuz istisnalar hariç, mesela çocuk ürünleri için çocuk kanallarına reklam verebilirsiniz fakat bu oldukça maliyetli olacaktır, fakat Sosyal Medya Pazarlama yöntemi ile kendi markanızın ürününe göre rahatlıkla kitle seçimini ayarlayıp, doğru zamanda reklamınızı ucuz ve kaliteli şekilde yapabilirsiniz.

Bu pazarlama yöntemi ile istediğiniz bir sosyal medya mecrasında markanıza uygun olan kitleyi barındıran ve sizi yanıltmayacak kişiler ile iş yaparsanız bu pazarlama yöntemi markanıza patlama dönemleri yaşatabilir. Bu dönemde elde ettiğiniz kâr markanın kuruluşundan bu yana en büyük kâr dönemini olabilir.