Sosyal Medya Pazarlama’nın Markalara Faydası

310

Dijital pazarlamanın en önemli konusu Sosyal Medya Pazarlama’nın markalara olan faydalarından bahsedeceğiz. Markalar, günümüzde Sosyal Medya Pazarlama’nın gücünün farkındalar ve çoğu marka bu yöntemi kullanır hale geldi. Sosyal Medya Pazarlaması yaparken sosyal medyayı sadece bir pazarlama mecrası olarak görmemesi ve aslında çok büyük bir iletişim platformu olduğunu unutmamak gerekir.

Facebook, Twitter, İnstagram ve YouTube başta olmak üzere, tüm sosyal medya mecralarından kullanıcılar ile iletişim kurmanın oldukça kolay olduğu düşünürsek, interaktif medya sayesinde belirlediğiniz hedef kitleye ulaşmanız oldukça kolay ve ucuz olacaktır.

Sosyal Medya Pazarlama, pazarlama iletişim konusunda da çok büyük katkı sağlıyor; markanızın tanıtımı, ürün reklamı, promosyon dağıtımı, tüketici iletişimi gibi şeyleri hızlı ve ucuz maliyete gerçekleştirebileceksiniz, şimdi bu saydığım etkenleri sosyal medya olmadan yaptığınızı düşünün ne kadar zahmetli ve oldukça zaman alan bir durum, Sosyal Medya Pazarlama sayesinde belki de 1 gününüzü bile almayacak.

Son olarak ise markalar bu mecrada bulunmasa bile isimleri bu mecrada hep geçiyor olacaktır çünkü insanlar olumlu olumsuz deneyimlerini bu mecralardan aktarmaya devam edecektir.