Youtuber Olmanın Altın Kuralları

206
anne-ben-youtuber-olcam

 

Youtuber; youtube kanalında yayın yapan influencerlara verilen addır. Youtube üstünden popüler olmak ve birçok kişi tarafından tanınmak istiyorsanız öncelikle influencer marketing ve youtube trendlere girme ile ilgili temel mantığı anlamanız gerekir. Marka tanıtımı yapma ve influencer pazarlama ile para kazanmak için çok sayıda takipçi edinmeniz önemlidir. Eğer youtube influencer olmak istiyorsanız ve para kazanmak istiyorsanız influencer marketing örnekleri, influencer reklam örnekleri, sosyal medya reklamları ve sosyal medya kampanyalarını incelemeniz gerekir. Böylece marka tanıtımı yapmanın ve influencer marketing başarılarını anlamış olursunuz. Peki başarılı bir youtuber olmak için neler yapmanız gerekir? Gelin öğrenelim…

Hedef Kitleyi Tespit Edin

Youtube’da popüler olmak için öncelikle hedef kitlenizi doğru bir biçimde belirlemeniz gerekir. Hedef kitleniz beyaz yakalılar olabilir, çocuklar ya da gençler olabilir, ev hanımları ya da kadınlar olabilir. Hedef kitlenizi sınırlamak doğru nokta atışı yapmanın altın kuralıdır. Hedef kitlenize yönelik Youtube yayınları yapmak ve kullanıcılarınızı etkileyen özgün içerikler üretmek bu işin ilk kuralıdır.

İyi Bildiğiniz İşi Yapın

Youtube’da popüler olmak istiyorsanız uzmanlık alanınıza yoğunlaşın. İyi olduğunuz özelliklerinizi ortaya çıkarın. İyi bir konuşmacı mısınız, yoksa iyi bir ressam mısınız ya da sesiniz mi güzel veya iyi makyaj mı yapıyorsunuz. Uzman olduğunuz alanda ürettiğiniz içerikler, kullanıcıların gönlünü kısa sürede fetheder! Değerli içerikler zaman içinde kıymetlenir. Bu yüzden niceliğe değil niteliğe önem verin ve kalite odaklı içerik üretin.

Logo ve Banner Tasarımlarınız Akılda Kalıcı Olsun

Youtube kanalınızın akılda kalıcı olması ve dikkat çekmesi için logo ve banner tasarımının çarpıcı olmasına dikkat etmelisiniz. Sizi ve yaptığınız projeyi en iyi şekilde anlatan, sade ve profesyonel tasarımlar ile kanalınızı izleyen kişilerin kanalınıza abone olmasını sağlayabilirsiniz.

Etiket Kullanın ve Açıklama Yazın

Youtube’a bir video yüklerken ve o videoyu yayınlarken bir açıklama yazmanız ve etiket kullanmanız gerekir. Bu alanlar oldukça önemlidir. Videonuzun ne hakkında olduğu ile ilgili kısa bir metni açıklama kısmına yazmalısınız. Burada merak uyandırıcı call to action cümleleri ve sloganlar kullanabilirsiniz. Youtube etiket kullanımı ise kritiktir. Videonuzu arayan insanların bulması için kullanıcıların nasıl arama yapacağını tahmin ederek etiket çalışması yapmalısınız.